Европа

Во Франција протести и штрајкови во училиштата

На повик на синдикатите денеска во Франција ќе се организираат протестни собири и штрајкови во училиштата, кои сметаат дека ветената помош на Владата во борбата против коронавирусот во училиштата е недоволна, јавуваат локалните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close