ЕвропаЕвропа.Портал

Во Украина почнаа воени вежби со земјите на НАТО

Околу 6.000 војници од 12 земји учествуваат на годишните маневри организирани од Киев и Вашингтон, што ќе траат до 1 октомври, соопшти американската амбасада во Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close