0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Во угостителски објекти во Струмица затекнати 36 малолетници по полноќ

Во два угостителски објекта во Струмица синоќа се затекнати 36 малолетници по полноќ, а во еден од нив на малолетниците им било точено алкохол. Од страна на Државниот трудов инспекторат било утврдено дека едниот угостителски објект ја нема и потребната документација за вработените.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close