Свет

Во Уганда убиени неколку осомничени за тероризам

Уганда денеска соопшти дека се убиени неколку осомничени за тероризам, а приведени се 106 лица за време на операциите на безбедносните сили поврзани со акцијата насочена против трите самоубиствени терористички напади во главниот град Кампала минатата недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close