БалканСвет.Слајдер

Во Турција се дадени повеќе од 120 милиони дози вакцини против коронавирус

Повеќе од 120 милиони дози вакцини против Ковид-19 се дадени во Турција од почетокот на имунизацијата во јануари, покажуваат официјалните податоци од здравствените власти, пренесува Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close