БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Во Тирана насилни протести на приврзаниците на Бериша, полицијата употреби солзавец и водени топови

Во организација на поранешниот албански претседател, премиер и исторски лидер на опозициските демократи, Сали Бериша, денеска во Тирана беше одржан најавен протест, во обид насилно да го заземат партиското седиште.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close