Дописници МКДОпштински вести

Во Тетовско 289 прекршувања на јавен ред и мир, за десетина повеќе од 2020 година

Во 2021 година тетовската полиција бележи 289 нарушувања на јавниот ред и мир на градот и околните рурални општини, што претставува зголемување на бројот во според со 2020 година кога имало 271 такви случаи. Во 289 нарушувања на јавен ред и мир биле инволвирани 422 сторители, бележи одделот за аналитика при СВР Тетово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close