Дописници МКДОпштински вести

Во тек реконструкција на улици во високиот дел на Велес

Во тек се градежните зафати за реконструкција на улица „Андон Ќосето“ до раскрсницата со улиците „Родна Ивева“ и „Стојан Бурчевски-Буридан“ во Велес. Оваа улица на левата страна во високиот дел на градот е во исклучително лоша состојба, за што претходно увид направија и градоначалникот Марко Колев и пратеникот Игор Здравковски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close