Дописници МКДОпштински вести

Во тек реконструкција на спортското игралиште кај „Симпо“ во Велес

Спортското игралиште кај „Симпо“ во Велес ќе добие најсовремена тартан подлога и нови кошеви за рекреација, а ќе биде заменета и оградата околу игралиштето, информираат за МИА од Општина Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close