Дописници МКДОпштински вести

Во тек втора фаза од изградбата на нов водовод на улицата „Миле Јаневски – Џингар“ во Македонска Каменица

Во Македонска Каменица почна изградбата на нова водоводна и канализациска мрежа на улицата „Миле Јаневски - Џингар“. Активностите ги реализираат екипи на Јавното претпријатие „Камена Река“ од каде очекуваат активностите да завршат до крајот на месецот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close