Дописници СветСветСвет.Слајдер

Во Тексас, распуштена коњичката погранична патрола

Администрацијата на Џо Бајден го демобилизираше одредот коњаници на пограничната патрола во Дел Рио, сојузна држава Тексас, поради агресивните методи со гонење имигранти од Хаити.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close