Македонија.СлајдерОпштество

Во текот на ноќва и утре северен ветер и снег и на пониските места

Во текот на ноќва и утре претпладне поради продор на студена воздушна маса, ќе дува засилен северен ветер, а врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои пониски места.  Повремени слаби врнежи од снег се очекуваат и во делови од Скопската котлина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close