ОпштествоСкопје

Во текот на изминатата недела 3.721 граѓанин ја користеле жичницата до Милениумскиот крст

Во периодот од 29 април до 5 мај со жичницата од Средно Водно до Милениумскиот крст се возеле 3.721 граѓанин, односно само за време на викендот (30 април и 1 мај ) 1.980 граѓани го посетиле Водно и ја користеле жичницата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close