0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталДописници МКДОпштински вестиОстанатоСпорт

Во Струга почна Европскиот клупски куп во шах

Познати шаховски имиња од Европа во наредните седум дена ќе ги одмерат силите на 36. Европски клупски куп во шах, што од денеска до 24 септември ќе се одржува во Струга во организација на Шаховската федерација на Македонија.

Back to top button
Close
Close