Дописници МКДОпштествоТема

Во Струга нема мултикултурни и мултиетнички проблеми, но потребно е поголемо дружење меѓу различните заедници

Во Струга нема мултикулутрни и мултиетнички проблеми, но ретко кој го разбира мултикултурализмот. Кај населението постои меѓуетничка омраза, која е затворена, скриена под тепих и е многу опасна, смета Еди Кела, доктор по филолошки науки, која подлабински ја проучува оваа проблематика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close