0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Во Стразбур започна 20-от Состанок на Мешовитиот парламентарен комитет – Северна Македонија и ЕУ

Имајќи ги предвид реакциите во јавноста за содржината на Предлог-преговарачката рамка, Мираковски потсети дека Собранието донесе Заклучоци со кои се задолжува сегашната и идните влади да ги почитуваат „нашите црвени линии во текот на самиот процес на преговори’.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close