0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Во Стопанската комора конституиран Совет за унапредување на индустриското производство и извозот

За претседател на Советот е избран Виктор Мизо од Костал ДООЕЛ Охрид, додека за потпретседател Никица Мојсовска Блажевски од Македонија 2025.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close