СветСвет.Портал

Во стампедо пред црква во Нигерија загинаа 31 лице

Најмалку 31 лице загинаа во Нигерија во стампедо пред црква за време на дистрибуција на храна, соопшти полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close