БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Во Србија реакции и критики за полицискиот однос кон демонстрантите на вчерашните протести

За време на протестните блокади на патишта и мостовите низ Србија, што се одржаа во саботата поради усвојувањето на законот за експропријација и референдум, имаше судири меѓу демонстрантите и полицијата, имаше напади на демонстранти, а повеќе граѓани беа приведени во Шабац, Нови Сад, Ваљево, Прељина, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close