БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Србија отворена првата национална платформа за вештачка интелигенција во Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ и амбасадорот на САД, Ентони Годфри денеска присуствуваа на промоцијата на првата Национална платформа за вештачка интелигенција во Република Србија во државниот Центар за податоци во Крагуевац.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close