БалканДописници Свет

Во Србија најголеми извозници се кинеските компании

Вредноста на извозот на 15-те најголеми извозници во Србија за осум месеци годинава изнесуваше 3,4 милијарди евра, а најголеми извозници се кинеските компании Зиџин Бор купер и ХБИС групацијата во Смедерево, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close