БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Во Србија во сабота протести и блокада на патиштата во 30 градови

Во сабота во 14 часот ќе се организираат еколошки протести и блокади на патиштата во најмалку 30 градови и населени места низ Србија, изјави еден од организаторите на овие протести Марко Ољача, кој за ФоНет кажа дека конечниот список ќе биде утврден во петок или сабота наутро, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close