БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Во спомен на Фофи Генимата, Грција ќе воведе програма за превенција од рак

Државата со специјална програма за превенција од рак, што ќе го носи нејзиното име, го чествува споменот на Фофи Генимата, онака како што и таа ќе сакаше, напиша грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на „Фејсбук“, соопштувајќи програма во чест на починатата лидерка на партијата Движење на промена, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close