Дописници СветОпштество

Во Софија отворена заедничка изложба на бугарскиот и македонскиот архив

Во изложбениот салон „Архив“ на Државната агенција за архив на Бугарија беше отворена заедничката изложба „Стари балкански фотографии“ со Државниот архив на Република Северна Македонија, јави дописникот на МИА од Софија. Изложбата опфаќа фотографии од втората половина на 19 век до триесеттите години на 20 век.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close