Дописници СветКултураКултура.Портал

Во Софија изведена претставата „Драма изгубена во времето“ на македонскиот драматург Сашко Насев

На сцената во театарот „Солзи и смеа“ во Софија е изведена претставата „Драма изгубена во времето“ од македонскиот драматург Сашко Насев, во режија на Владлен Александров, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close