ЕвропаСвет.Слајдер

Во Словенија, 1.437 нови случаи на Ковид-19, секој четврти тест е позитивен

Во последните 24 часа во Словенија се потврдени 1.437 новозаразени со коронавирусот, а четворица пациенти починале, соопшти денеска словенечката Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close