БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Словенија потврден прв случај на заразен со мајмунски сипаници

Во Словенија е потврден првиот случај на мајмунски сипаници, јави Н1 Словенија. Според медиумот, станува збор за маж кој се вратил од Канарските Острови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close