0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Во Словенија падна снег и до 80 сантиметри

Во Словенија паѓа обилен снег, а во северозападниот дел на земјата е формирана снежна покривка која достигна и повеќе од 80 сантиметри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close