БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Словенија изолацијата за омикрон скратена од десет на седум дена

Во „дежелата“ во последните 24 часа три четвртини однаправените тестови биле позитивни, односно од 11.104 тестирани регистрирани се 8.396 нови случаи на инфекција со коронавирус. Бројот на новозаразени е помал од претходниот ден, но е за 60 отсто поголем од пред седум дена, пренесе Хина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close