БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Во СКСМ почнуваат првите шестмесечни обуки за бизнис-лидери и за развој на мали и средни бизниси

Од денеска во Стопанската комора на Северна Македонија почнуваат првите шестмесечни обуки за бизнис-лидери и за развој на мали и средни бизниси. Обуките се активност на Советот за унапредување на високото образование и стратешки истражувања, кој е еден од неодамна формираните совети во рамки на Комората.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close