ХроникаХроника.Портал

Во Скопје 90 казнети возачи, 18 за брзо возење

Вкупно 90 мерки се изречени вчера на територија на Град Скопје во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 18 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, 20 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close