ОпштествоСкопјеХроникаХроника.Портал

Во Скопје 184 сообраќајни прекршоци, 39 за брзо возење

Изречени се 184 сообраќајни прекршоци при засилени акциски контроли во сообраќајот што ги спровела вчера полицијата.  Од вкупниот број санкции 39 се за пречекорување на дозволената брзина, 27 за возење без возачка дозвола, шест за возење под дејство на алкохол, десет за технички неисправни и нерегистрирани возила, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close