ХроникаХроника.Портал

Во Скопје 158 санкционирани возачи, 67 за брзо возење

На територијата на град Скопје вчера во рамки на засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 158 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 67 санкции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close