ХроникаХроника.Портал

Во Скопје 152 сообраќајни прекршоци, 63 за брзо возење

На територијата на град Скопје во рамки на засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 152 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 63 санкции.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close