ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје 144 сообраќајни прекршоци

Во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените акциски контроли на МВР во областа на сообраќајот на територија на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 23 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, 30 санкции за прекршоци што ги прават пешаците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close