ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје 140 казнети возачи, 15 возеле без возачка

Од МВР денеска соопштија дека 15 мерки се изречени за возење без возачка дозвола, а 13 санкции за технички не исправни возила во јавниот превоз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close