ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје санкционирани 143 возачи, 33 за брзо возење

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 143 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 33 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, седум санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, соопшти МВР.

Скопје, 17 август 2022 (МИА) – На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 143 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 33 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, седум санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, соопшти МВР.Изречени се пет мерки за нерегистрирани возила, девет санкции за непочитување на првенство на минување, шест мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…Засилените акциски контроли продолжуваат.

Back to top button
Close
Close