ХроникаХроника.Портал

Во Скопје од 220 казнети возачи, 92 се за брзо возење

Како што соопштија од МВР, 21 мерка се за возење без возачка дозвола, девет санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close