ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје казни за 141 возач, 19 за брзо возење, 13 без возачка дозвола

На територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден во акциски контроли на МВР во областа на сообраќајот изречени се вкупно 141 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 19 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за возење под дејство на алкохол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close