ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје вчера 178 сообраќајни прекршоци – 94 за брзо возење, 21 за немање дозвола

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера, во рамки на засилените акциски контроли, на територијата на Скопје се регистрирани вкупно 178 прекршоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close