ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје вчера 132 сообраќајни прекршоци

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 132 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 34 санкции и 12 мерки за возење без возачка дозвола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close