ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје вчера 121 казна за сообраќајни прекршоци

Министерството за внатрешни работи соопшти дека при акциски контроли во областа на сообраќајот вчера во Скопје е евидентиран 121  сообраќаен прекршок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close