ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје вчера биле изречени 171 санкции во сообраќајот, 25 за возење под дејство на алкохол

На територијата на град Скопје, вчера биле изречени  вкупно 171 мерки при засилена акциска контрола во сообраќајот.

Back to top button
Close
Close