СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Сиднеј олеснети ковид мерките

Австралиската држава Нов Јужен Велс денеска забележа најмал процент на новозаразени за повеќе од три недели, а дел од мерките во рамки на „локдаунот“ се ублажени во главниот град Сиднеј.

Back to top button
Close
Close