Посетете ја новата веб страна на МИА
Дописници СветРуско-украинска кризаСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Сенатот на САД донесена резолуција според која дејствата на Русија во Украина се признаваат за геноцид

Сенаторите Џим Раш, член на сенатската комисија за надворешни работи и Бен Кардин, претседател на Хелсиншката комисија,  денеска го поздравија донесувањето на резолуцијата според која дејствата на Русија во Украина се признаваат за геноцид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close