АБНА

Во селото Шишковци почна десеттото издание на фестивалот „Балкански черга“

Во селото Шишковци синоќа почна десеттото издание на Меѓународниот фестивал „Балкански черга“. Фестивалот на занаети, традиции и обичаи три дена собира гости и учесници од три соседни земји – Република Северна Македонија, Србија и Бугарија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close