Општество

Во селото Брежани ќе биде отворена планинска куќа во рамки на проект за прекугранична соработка

Во селото Брежани во општина Дебрца денеска ќе биде отворена Планинската куќа Брежани, реконструирана во рамки на проектот „Нови можности за безбеден зимски авантуристички туризам“, финансиран од ЕУ Програмата за прекугранична соработка со Република Албанија и Министерството за локална самоуправа на Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close