0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вестиСторија

Во североисточниот регион сè повеќе жени пчеларки, расте бројот и на млади пчелари

Сè повеќе жени во североисточниот регион се занимаваат со пчеларство, покажуваат податоците на Здружението „Пчела“ од Куманово. Меѓу највозрасните одгледувачи е и Славка Ристовска, која веќе 35 години се занимава со оваа дејност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close