0_Магазин.ПорталАвтомобилиМагазин

Во Саудиска Арабија се одржа првото женско авторели

Осамнува нова ера. До 2018 година, Саудиска Арабија беше единствената земја во светот каде што на жените не им беше дозволено да возат. Тогаш политиката добива пресврт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close