0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Сараево уапсени пет лица за воени злосторства

Пет лица се уапсени денеска во кантонот Сараево под сомнение дека извршиле злосторства против цивили и злосторства против воени заробеници, во периодот помеѓу 1992 и 1994 година, соопшти Агенцијата за истрага и заштита на БиХ (СИПА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close